SPORT
  30/04/2022

  Foto e bukur e Ronaldos që emocionoi botën e futbollit (FOTO)

  Cristiano Ronaldo ka përjetuar një tragjedi të vërtetë familjare pak javë më parë pasi djali i tij i vdiq gjatë lindjes, por me paraqitjet për Manchester United gjatë kësaj periudhe ai tregoi se sa i fortë është mendërisht. Partnerja e…
  SPORT
  29/04/2022

  Corriere dello Sport: Inter nuk dorëzohet, kampionati nuk ka mbaruar ende

  Interi nuk ka ndërmend të dorëzohet. Ky është mesazhi, siç raporton “Corriere dello Sport”, që drejtuesit kaluan edhe mëngjesin e djeshëm pas disfatës së të mërkurës ndaj Bolognës. Marotta dhe Ausilio përdorën fjalët e duhura, pa e sprovuar mendërisht një…
  SPORT
  28/04/2022

  Mohimi nga Italia: Raiola nuk ka vdekur, po lufton për jetën!

  Bota e futbollit mori sot të tronditur informacionin nga Italia, se superagjenti Mino Raiola ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje të gjatë dhe të vështirë. Tronditja u përkeqësua nga mohimet nga njerëzit e afërt të Raiolës, të cilët pretenduan se…
  SPORT
  28/04/2022

  E trishtë/ Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta menaxheri Mino Raiola

  Një lajm i rëndë ka goditur sot botën e futbollit. Nga mediat ndërkombëtare raportohet në minutat e fundit se agjenti i yjeve të futbollit, Mino Raiola ka ndërruar jetë Agjenti italian nga raportimet e mediave mësohet të ketë ndërruar jetë…
  SPORT
  28/04/2022

  2 gola për 2 minuta, Liverpool fitore të pastër ndaj Villareal në Champions League

  Liverpooli ka arritur që të marrë një fitore të pastër ndaj Villarrealit në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. Ndeshja e zhvilluar sonte në “Anfield Road” ka përfunduar me rezultatin 2:0. Megjithatë, golat e fitores erdhën në pjesën…
  SPORT
  27/04/2022

  Arsenali në bisedimet për transferimin e Gabriel Jesus pasi sulmuesi i Man City kërkon më shumë kohë për të luajtur

  Topçinjtë shpresojnë të nënshkruajnë me reprezentuesin brazilian nga Mançester Siti teksa kërkojnë të forcojnë sulmin e tyre gati për sezonin 2022-23. Jesus po kërkon një rol më të rëndësishëm që do ta shohë atë të fitojë më shumë kohë të…
  SPORT
  27/04/2022

  Gjysmëfinalja mbreslënëse City-Real, Guardiola: Shënuam pak! Ancelotti: Në Bernabeu e përmbysim

  Kryevepër e futbollit rezultoi gjysmëfinalja e parë e Champions League mes Manchester City-t dhe Real Madrid, me anglezët që në Etihad Stadium fituan 4-3 serinë e pandalshme të golave. Spektaklin e paharruar e nisi Kevin de Bruyne që në minutën…
  SPORT
  27/04/2022

  30 milionë € pagë dhe Lukaku e Barella në ekip, si Conte shkon te PSG

  Antonio Conte mund të lërë skuadrën e Tottenham dhe të transferohet në Francë, për të drejtuar kampionët e PSG. Italiani gjithsesi ka kërkesa të larta, sikurse raporton gazeta italiane Tuttosport. Këta të fundit shkruajnë se Conte ka kërkuar dy futbollistë.…
  Back to top button
  Close
  Close