SPORT

Arsenali në bisedimet për transferimin e Gabriel Jesus pasi sulmuesi i Man City kërkon më shumë kohë për të luajtur

Topçinjtë shpresojnë të nënshkruajnë me reprezentuesin brazilian nga Mançester Siti teksa kërkojnë të forcojnë sulmin e tyre gati për sezonin 2022-23.

Jesus po kërkon një rol më të rëndësishëm që do ta shohë atë të fitojë më shumë kohë të rregullt në lojë, me 25-vjeçarin që ka nisur 17 nga 24 ndeshjet në të cilat ai është paraqitur në ligën angleze këtë sezon.

A do të largohet Gabriel Jesus nga Man City për t’iu bashkuar Arsenalit?
Agjenti i Jesus Paulo Pitombeira është takuar me drejtorin teknik të Arsenalit, Edu për të diskutuar një marrëveshje të mundshme.

Diskutimet janë ende në fazat fillestare dhe deri më tani nuk është folur për shifrat e pagave.

Megjithatë, tashmë është vendosur që agjenti i sulmuesit të jetë ndërmjetës në negociatat me Cityn.

Kontrata e Jesus në Etihad Stadium skadon në vitin 2023 dhe ai shpreson për më shumë kohë të rregullt të lojës, të cilën ai beson se mund ta marrë në Arsenal, por ai nuk do të përpiqet ta detyrojë Cityn që ta lërë të largohet.

Në të vërtetë, ekziston ende mundësia që ish-sulmuesi i Palmeiras përfundimisht të pajtohet me kushtet e reja në Etihad Stadium.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close