SPORT

Drejt finales së madhe, formacionet e mundshme Man City-Real Madrid

Sonte në 21:00 në Etihad Stadium zhvillohet gjysmëfinalaja e parë e Champions me Man City.

Manchester City vjen në këtë takim me probleme të shumta në skuadër. Emra si Joao Cancelo, Kyle Walker e John Stones me shumë gjasë nuk do të jenë në dispozicion të Pep Guardiola. I pari mungon për shkak të kartonëve, kurse dy të tjerët janë të lënduar.

Carlo Ancelotti në anën tjetër do të duhet të bëjë llogaritë e tij pa mesfushorin brazilian, Casemiro.

Ndeshja mes Man City dhe Real Mardid luhet me fillim nga ora 21:00. /Tetovarja.Com

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Back to top button
Close
Close