SHOWBIZ

Kim Kardashian është shumë e zhveshur në Met Gala sonte

Sot është një nga afërsisht pesë ditët në vit ku në thelb mund të supozoni se çdo person i famshëm që ju intereson është në të njëjtën dhomë, dhe kjo sepse është e hënë e Met Gala. Yjet po rrinë në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork për të mbledhur fonde për institutin e kostumeve të muzeut dhe ata po duken shkëlqyeshëm duke e bërë këtë. Një nga të pranishmit e zakonshëm është Kim Kardashian, padyshim. Ajo erdhi dhe me siguri e dorëzoi.

Ju mund të mbani mend pamjen Balenciaga Met Gala të Kim-it nga viti i kaluar, e cila ishte mjaft përçarëse sepse ju, uh, nuk mund ta shihnit fytyrën e saj. E dini, pamja që u bë menjëherë meme?

Kim i tha Vogue në mars se ajo në fakt luftoi kundër mbulimit të fytyrës. “Kam luftuar kundër tij. Isha sikur, nuk e di se si mund ta mbaj maskën. Pse do të doja të mbuloja fytyrën time?” ajo tha. “Por Demna [Gvasalia, drejtoresha kreative e Balenciaga-s] dhe ekipi ishin sikur, kjo është një gala kostumesh. Kjo nuk është një festë Vanity Fair ku të gjithë duken bukur. Ka një temë dhe ju duhet të mbani maskën. Ky është pamja.”

Një maskë duke qenë “pamja” ndihet shumë e dukshme për vitin 2021, TBH. Dhe thjesht për argëtim, këtu është një rikthim i asaj që Kim veshi në Met Gala-n e saj të parë në 2015.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close