SHOWBIZ

Veshja e Blake Lively 2022 Met Gala është një iluzion optik mahnitës

Blake Lively është nikoqirja me më së shumti në Met Gala 2022, teksa shfaqet me bashkëshortin e saj Ryan Reynolds me një fustan pa rripa që shërbente për një iluzion optik.

Dy nga katër bashkë-prezantuesit e eventit të së hënës mbrëma mbërritën krah për krah në tapetin e kuq. Dhe ndërsa Reynolds duket elegante në një tuks prej kadifeje, Lively zbuloi se çfarë ishte një pamje dy-në-një nga Atelier Versace.

Pas mbërritjes, aktorja u shtang me një fustan ngjyrë rozë-portokalli që kishte pasqyruar detaje dhe ombre bakri në trenin e mëndafshtë që përputhej me një lloj harku në krah dhe doreza. Ajo që shikuesit nuk e vunë re në fillim, megjithatë, ishte se harku ishte në të vërtetë një fund tjetër që u ul poshtë ndërsa ajo shkonte drejt shkallëve.

Fustani i zbuluar mbante të njëjtën strukturë në pjesën e sipërme, por zbuloi një fund të plotë në një ngjyrë të bukur bojëqielli, të zbukuruar me bakër të lyer në dukje. Dorezat e gjata të Lively u ndërruan gjithashtu për t’iu përshtatur pamjes përfundimtare.

Më vonë ajo shpjegoi se veshja e saj ishte frymëzuar nga “arkitektura e qytetit të Nju Jorkut dhe ndërtesat klasike”, pasi vuri në dukje elemente të ndryshme të pamjes që u tërhoqën nga Grand Central Station, Empire State Building dhe Statuja e Lirisë.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close