SHOWBIZ

Justin Bieber ka edhe më shumë lajme të këqija pas një diagnoze serioze

Justin Bieber është këngëtari i fundit i detyruar të shtyjë shfaqjet. Mes pandemisë COVID-19, disa artistëve iu desh të anulonin ose shtynin datat, duke përfshirë Adele, e cila shkëlqyeshëm duhej të shtynte rezidencën e saj në Las Vegas pak para se të ishte planifikuar të fillonte. Bieber gjithashtu është detyruar të anulojë disa shfaqje në turneun e tij “Justice”, por kjo nuk është për shkak të pandemisë COVID-19.

Këngëtari hyri në faqen e tij në Instagram më 11 qershor për t’i njoftuar fansat se si mundet me një gjendje të quajtur Ramsay Hunt. Në videoklip, Bieber u tha fansave se “virusi që sulmon nervin në veshin tim dhe nervat e fytyrës sime dhe ka bërë që fytyra ime të ketë paralizë”. Më pas ai tregoi se si njëra anë e fytyrës së tij nuk lëvizte. “Siç mund ta shihni, ky sy nuk po pulson. Unë nuk mund të buzëqesh në këtë anë të fytyrës sime. Kjo vrimë e hundës nuk do të lëvizë. Pra, ka paralizë të plotë në këtë anë të fytyrës sime,” tha ai. Bieber u tha fansave se po e shfrytëzonte këtë kohë për të pushuar dhe për t’u përmirësuar, ndërsa shprehu zhgënjimin e tij për anulimin e shfaqjeve.

Fansat komentuan në postim për t’i uruar Bieber-it më të mirat në shërimin e tij, duke përfshirë disa nga miqtë e famshëm të këngëtares. “Të dua dhe jam krenar për ty”, ka shkruar menaxheri i Bieber, Scooter Braun. “Të dua vëlla! Do të jesh i mrekullueshëm! Pusho vëlla. Ne të duam! ZOTI TË DO ! NE DUAM ZOTIN! Dashuri përgjithmonë!” shtoi Dj Khaled. Tani, Bieber po ndan me fansat lajme më zhgënjyese.

Justin Bieber detyrohet të shtyjë më shumë shfaqje

Fansat e ustin Bieber me siguri do të mbeten të zhgënjyer me lajmet e fundit të këngëtarit. Mes betejës së tij me sindromën Ramsay Hunt, këngëtari shtyu dy takimet e tij të planifikuara për në Madison Square Garden në New York City. Lajmin e bëri të ditur lokali për fansat përmes një postimi në Instagram. “Një deklaratë nga promovuesi i turneut të Justin Bieber, AEG Prezanton: “Për shkak të situatës së vazhdueshme mjekësore të Justin, shfaqjet e Justice Tour të kësaj jave në Madison Square Garden në New York City do të shtyhen,” shkroi arena për shfaqjet e 13 dhe 14 qershorit. . Ata vazhduan, duke shtuar se Bieber po merr “kujdesin më të mirë mjekësor të mundshëm” dhe ai do të jetë në gjendje të performojë përsëri pasi të marrë dritën jeshile nga mjekët.

Fansat u siguruan të merrnin postin dhe të peshonin me mendimet e tyre, dhe shumica dërrmuese e fansave të Bieber dukeshin super mbështetës për nevojën e tij për të kontrolluar shëndetin e tij. “Ai nuk ka pse të shqetësohet dhe të jetë nën presion, së pari është shëndeti i tij”, ka komentuar një fans në postim. “Ky ishte vendimi më i mirë për shëndetin e Justinit, duke shpresuar se ai do të shërohet së shpejti,” tha një tjetër përdorues i mediave sociale.

Deri në momentin e shkrimit, Bieber nuk ka njoftuar për anulimet në faqen e tij në Instagram dhe as uebfaqja e tij ende nuk e ka publikuar lajmin. Nuk duket se shfaqjet e tij të ardhshme në Filadelfia ose Connecticut janë shtyrë ende, por ne mund të imagjinojmë vetëm se ekipi i Bieber do të vendosë më afër këtyre datave.

 

 

 

 

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
Close
Close